Władze Krakowa

Najważniejszym spośród największych przeszkód w lwiej części miast w Polsce jest stan dróg. Polskie województwa nie są dostosowane do tak wielkiego nasilenia korków, jaki pojawił się przez zwiększenie się ilości samochodów na polskich drogach. Przez to właśnie jedną z najbardziej istotnych inwestycji jakie powinno podjąć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę krakowian jak również poprawi całość gospodarki Krakowa.

Spośród pozostałych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków silnie się wybijają. Krakowianie w głosowaniu opowiedzieli się za budową metra, jednak zanim ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i drogi trzeba zainwestować dużo środków . Z bardziej istotnych decyzji finansowych warto podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie linię autobusów – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w planach miasto przewiduje remont przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń pomiędzy już istniejącymi drogami oraz naprawy istniejących połączeń tramwajowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – problemy w komunikacji i dojazdach do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto jednak pamiętać, że bez remontów jakość dróg nie może się poprawić i by mieszkało się lepiej, trzeba cierpliwości.Majchrowski co zrobił
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko kolejne linie komunikacji, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i odporna. ( kolejnym z przykładów może być odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga jeszcze wielu remontów i nowych pomysłów, by jeździło się po mieście dobrze. Nie tylko samochodem, ale też tramwajami. Ale widać jasno, że wszystko jest na świetnej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.