Najczęstsze objawy menopauzy

Najczęstsze symptomy menopauzy
Kobiety są w stanie posiadać rozmaite objawy w czasie menopauzy. To wobec tego, iż estrogen jest używany przez dużo części Twojego ciała.

porady zdrowie

Bowiem masz mniej estrogenu, możesz posiadać różne symptomy. Wiele kobiet doświadcza niesłychanie łagodnych objawów, które łatwo leczy się przez przemianę stylu życia, takich jak unikanie kofeiny lub noszenie przenośnego wentylatora, jaki można wykorzystać, gdy uderza gorąc. Co poniektóre kobiety pod żadnym pozorem nie potrzebują leczenia. Inne objawy mogą być o wiele bardziej kłopotliwe.

Oto najczęstsze zmiany, które możesz odnotować w wieku średnim. Niektóre mogą być częścią starzenia się, a nie bezpośrednio powiązane z menopauzą.

Zmiany w miesiączkowaniu a menopauza
To ma okazję być to, co zauważysz jako pierwsze. Twoje miesiączki są w stanie już nie być regularne. Są w stanie być krótsze bądź trwać dłużej. Masz prawo krwawić znacznie bardziej bądź też mniej niż z reguły. Są to wszystkie normalne zmiany, jednak by upewnić się, iż nie ma problemu, skontaktuj się z lekarzem, jeśli np. Twoje miesiączki są niezmiernie blisko siebie, lub trwają dłużej niż tydzień.

Uderzenia gorąca
Wiele dam ma uderzenia gorąca, które mogą trwać kilka lat po menopauzie. Są w stanie być połączone ze zmieniającymi się poziomami estrogenu. Gorące uderzenia to gwałtowne uczucie gorąca w górnej części lub na całym ciele. Twoja twarz i szyja zaczerwienią się. Na piersi, plecach oraz ramionach są w stanie pojawić się czerwone plamy. Zachodzi ciężkie pocenie się oraz dreszcze z zimna. Uderzenia gorąca mogą być niezwykle łagodne lub ewentualnie wystarczająco silne, żeby Cię obudzić (zwane nocnymi potami). Większość uderzeń gorąca trwa od 30 sekund do 10 minut.